• Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku – s. Bożena Maria Hanusiak

Oprawa twarda | Liczba stron: 416 | Wymiary: 210 x 300 mm | Rok wydania: 2022

Dla kogo Dla dzieci 0-6 lat, Dla dzieci 7-12 lat, Dla rodzin
108.40
szt. Do przechowalni
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów. Dostaniesz 1 pkt za każdą wydaną złotówkę. 10 pkt = 1 zł na przyszłe zakupy.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14.9
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier InPost 18.9
Wysyłka za pobraniem - płatność kurierowi 24.9
Dostępność Mało
ISBN 9788378644590

Najbliższa wysyłka w poniedziałek 10.06

Masz pytanie?

„Ewangelia dla dzieci. Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku” siostry Bożeny Marii Hanusiak to 416 stron bogato ilustrowanej treści, ujętej w twardej oprawie. Książka została wydana przez krakowskie Wydawnictwo AA, specjalizujące się właśnie w książkach katolickich. Siostra Bożena stworzyła piękne, proste dialogi Jezusa z dziećmi, a Paweł Kołodziejski, absolwent krakowskiej ASP, stworzył do nich niesamowite ilustracje.  

3 powody do zakupu „Ewangelii dla dzieci” s. Bożeny Hanusiak:

1. Kompletny zbiór komentarzy na każdy rok (A, B, C) zapewnia pełne zrozumienie fragmentów Ewangelii.
2. Inspirujące dialogi z Jezusem zachęcają do refleksji i uczestnictwa w praktykach religijnych.
3. Przystępny język i humor sprzyja zrozumieniu i angażuje dzieci w naukę religii.

Ewangelia dla dzieci na rok A, B i C  

Ewangelia na rok A, B i C zawiera świetny element przygotowania się do niedzielnej Eucharystii. Do każdej niedzieli mamy przydzielony fragment Ewangelii z Pisma Świętego, do którego dopisany jest komentarz w formie dialogu. W książce znajdziemy ewangelie do wszystkich okresów liturgicznych, takich jak: 
- Adwent
- Okres Bożego Narodzenia. 
- Okres Wielkiego Postu, 
- Okres wielkanocny,
- Okres zwykły w ciągu roku.
Podobnie jak w przypadku Ewangelii na rok A, analogicznie jest w roku B i C. Mimo, że niektóre fragmenty Ewangelii są do siebie podobne w tym samym okresie liturgicznym, w różnych latach, za każdym razem dialog z dzieckiem idzie w nieco inną stronę – dzięki czemu każda niedziela ma unikatową rozmowę i materiał do przemyśleń.  

Ciekawa forma krótkich dialogów z Jezusem na każdą niedzielę roku liturgicznego

Na każdą niedzielę mamy przeznaczone dwie strony książki. U góry strony znajdziemy fragment Ewangelii, umieszczony na zwoju, a po nim krótką rozmowę dziecka z panem Jezusem. Dialogi z dziećmi stworzyła siostra Bożena Hanusiak, obecnie żyjąca w pustelni, mająca więc dobre warunki na rozważanie Pisma Świętego. W dialogach dzieci dopytują Jezusa o znaczenie treści Ewangelii. Przeczytanie fragmentu z Ewangelii wraz z wyjaśniającą rozmową przed uczestnictwem w niedzielnej Eucharystii może pomóc dzieciom jeszcze lepiej ją zrozumieć i więcej zapamiętać. Podczas Mszy świętej z udziałem dzieci często ksiądz zadaje różne pytania – zapoznanie się z tekstem tej książki może pomóc dziecku być bardziej aktywnym na tej Mszy.

„Ewangelia dla dzieci” także dla rodziców i katechetów 

Ewangelia dla dzieci” może być doskonałym narzędziem do rozmów w rodzinie na temat Słowa Bożego i tego, co się w nim kryje – a dzięki temu może przygotować dzieci i dorosłych do świadomego uczestnictwa we Mszy świętej. Treść zawarta w dialogach może pomóc rodzicom we wsparciu dzieci w zrozumieniu często trudnego tekstu Pisma Świętego. 

„Ewangelia dla dzieci” ilustrowana przez Pawła Kołodziejskiego

Paweł Kołodziejski zilustrował „Ewangelię dla dzieci” z dialogami s. Bożeny Maria Hanusiak. Dzięki niemu tekst uzupełniony jest o obrazkową interpretację, pomocną szczególnie najmłodszym. Portfolio autora ilustracji to liczne komiksy i prace związane z literaturą religijną i historyczną. Jest twórcą ilustracji do cenionych dzieł, w tym takich, jak „Pismo Święte w komiksie”, które również można kupić w naszej księgarni katolickiej. Jego talent artystyczny sprawia, że lektura staje się inspirująca, a także estetycznie przyjemna.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie