• Różańce na rękę męskie

Męskie świadectwo modlitwy – różańce na rękę 

Różaniec na nadgarstku mężczyzny to wyjątkowy sposób, by nosić symbol wiary i duchowej pobożności na co dzień. Noszenie różańca na ręce pozwala nie tylko na modlitwę w dowolnym miejscu i czasie, ale także stanowi widoczne świadectwo wiary. Ta dziesiątka różańca może być także  znakiem zbliżającym innych katolików. Wystarczy skupić się na tajemnicach różańca, przechodzić przez poszczególne koraliki i medytować nad poszczególnymi wydarzeniami z życia Jezusa i Maryi.

Minimalne przypomnienie o modlitwie zawsze pod ręką  

Różańce na rękę są także pięknym dodatkiem oraz praktycznym narzędziem modlitwy, która przypomina o obecności Boga w każdym momencie dnia. Jednocześnie ich stała, bliska obecność jest przypomnieniem i powodem do wykorzystywania okazji do modlitwy nawet w drodze lub nietypowych miejscach. Dzięki swojej kompaktowej formie, męskie różańce na rękę można nosić na co dzień, niezależnie od okazji. To idealne rozwiązanie dla tych mężczyzn, którzy chcą mieć możliwość modlitwy różańcowej zawsze pod ręką, bez konieczności noszenia tradycyjnego różańca.

Różańce na rękę męskie – materiały i wykonanie 

Różańce na rękę męskie z naszej katolickiej księgarni wykonane są z dobrej jakości materiałów. Niewielki krzyżyk najczęściej wykonany jest z hematytu, a paciorki z różnych kamieni półszlachetnych. Przekładki pomiędzy paciorkami zrobione są albo z tego samego rodzaju kamieni albo z hematytu. Wszystkie elementy nawleczone są na silikonową gumkę, która świetnie dopasowuje się do ręki. Elastyczna bransoletka ułatwia zakładanie i zdejmowanie różańca. Różańce wykonywane są ręcznie, a każdy z nich jest unikatowy i nie ma dwóch takich samych, tak jak nie ma dwóch takich samych kamieni. Ich wygląd widziany w ekranie komputera może się nieznacznie różnić od tego rzeczywistego i zależy to od ustawień komputera. 

Jak dobrać rozmiar męskiego różańca na rękę?

Różańce na rękę męskie dostępne w naszej ofercie mają różne rozmiary. Informacje o rozmiarze można znaleźć u góry strony po prawej stronie. Aby dopasować rozmiar należy zmierzyć swój nadgarstek. Najlepiej zrobić to miarką krawiecką, oplatając ciasno swój nadgarstek i sprawdzając, jaki ma obwód. Jeśli wolimy luźniejszą biżuterię lub mamy skłonności do puchnięcia rąk przy zmianie temperatury, warto wziąć większy rozmiar, jeśli zaś wolimy mieć ciasną bransoletkę, wtedy możemy wziąć o rozmiar mniejszą.