• Jak smakować życie - ks. Krzysztof Grzywocz

LICZBA STRON: 160 | OPRAWA: miękka ze skrzydełkami | WYMIARY: 12,2 x 19,5 cm |

Dla kogo Dla kobiet, Dla mężczyzn, Dla młodzieży
39.90
szt. Do przechowalni
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów. Dostaniesz 1 pkt za każdą wydaną złotówkę. 10 pkt = 1 zł na przyszłe zakupy.
Opinie
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 14.9
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier InPost 18.9
Wysyłka za pobraniem - płatność kurierowi 24.9
Dostępność Mało
ISBN 9788395610455
Masz pytanie?

(W SKRÓCIE) 3 powody do zakupu Jak smakować życie

1. Cenne życiowe wybory: Książka pomaga dokonywać wyborów, skupiając się na tym, co istotne i wartościowe w życiu.
2. Życie bez stresu: Propozycje zawarte w tekście pomagają życzyć w zgodzie z samym sobą, bez poczucia ciągłego pośpiechu i stresu.
3. Pozbycie się balastu: Autorzy zachęcają do oczyszczenia życia z niepotrzebnych elementów, co ułatwia codzienny marsz przez życie.

Pełny opis Jak smakować życie

Z książki dowiesz się, jak:
●    wybrać to, co najcenniejsze i najważniejsze w życiu,
●    żyć bez stresu i bez pośpiechu,
●    pozbyć się niepotrzebnego balastu, czyli tych rzeczy, które utrudniają nam marsz przez życie,
●    tworzyć się na to, co nowe i nieznane,
●    zaufać sobie i innym ludziom.

Książka „Jak smakować życie" to must have dla osób, które chcą doświadczać smaku życia i cieszyć się każdym dniem już teraz - nie za miesiąc, czy rok. Treść książki pełna jest przydatnych wskazówek i opisów, które inspirują do lepszego życia, pełnego spokoju i radości - bez stresu, pośpiechu i gonitwy za sukcesem. Prostota, odwaga, mądrość, zaufanie, spokój, spotkanie - to słowa-klucze, które rozwinięte w książce i odpowiednio wykorzystane sprawią, że zaczniesz rozkoszować się porankami, otworzysz się na zupełnie nowe rzeczy, zaufasz sobie samemu, swoim wyborom i pragnieniom, a także drugiemu człowiekowi.

Nie martw się za dużo - ks. Krzysztof Grzywocz

Zapytałem starszą, szlachetną kobietę: „Pani Janino, teraz już u kresu życia, jakie pani ma refleksje? Proszę o jedną myśl podsumowania". Ona bez dłuższego zastanowienia wypowiedziała zdanie, które nieustannie brzmi w moich uszach niczym jakiś psalm: „Miałam bardzo piękne życie, wspaniałą rodzinę, dużo dzieci i wnuków. Za to wszystko jestem Bogu niezwykle wdzięczna. Jednego zaś żałuję - że się za bardzo o to wszystko martwiłam (...) Ilu pięknych poranków nie widziałam przez to moje zatroskanie, ile wspaniałych wschodów słońca straciłam, nieustannie myśląc o tym, co zrobię, czym nakarmię, jak sobie poradzę". (ks. Krzysztof Grzywocz)

Treść książki pomoże ci pozbyć się wszelkich "przydasi", czyli rzeczy, które gromadzisz z nadzieją, że "kiedyś" ich użyjesz - odgracić z nich twoją codzienność i zostawić tylko to, co ważne i istotne, co nadaje życiu smak. Wcielenie w życie wskazówek zawartych w książce pozwala pozbyć się niepotrzebnego balastu, z którym trudno na co dzień iść przed siebie. Jest spora szansa, że po lekturze poczujesz się jak człowiek, który w czasie górskiej wędrówki odkrył, że do tej pory miał w plecaku dwa wielkie kamienie i teraz, jak już o tym wie, może je wyrzucić i iść dalej lżejszy o ten ciężar. Tak o wpływie treści książki na swoją codzienność opowiada ks. Mirosław Maliński we wstępie do książki:

Wyglądałem przez okno, wdychając świeżą, chłodną wilgoć, a w głowie zaświtał mi genialny pomysł: sprawdzić Krzysiowe podejście do życia na żywym organizmie własnej egzystencji. Dojrzewałem do decyzji, by choć trochę uprościć swoje życie.Na pierwszy rzut poszły książki, garderoba i całe stosy „przydasi". Pozbyłem się wszystkiego, co niepotrzebne, a nawet niekonieczne. Wózek życia stał się lżejszy o całe tomiszcza, kurtki, swetry i namnożone cudowności, które ucieszyły niejednego studenta. Na moim stryszku zrobiło się trochę miejsca na przyszłość, na to, co nowe. Rozochocony zabrałem się za remont zagraconego i ponurego pokoiku, gdzie mieszkam od wielu lat. Odgracić, pozbyć się tego, co utrudnia marsz, a pozostawić tylko to, co istotne, a nade wszystko próbować odróżnić jedno od drugiego. Pojaśniało. Pojawił się prosty stół z jednej deski litego jesionu i proste drewniane krzesła. Na co dzień mieszkam ze studentami. Modlimy się i jemy w moim pokoju. Tak oto, dzięki zmianom wprowadzonym pod wpływem słów Krzysia, cała ekipa zasiadająca codziennie do śniadania może w pogodnym anturażu świętować te poranne spotkania, które przygotowują nas na smakowanie każdego nowego dnia. (ks. Mirosław Maliński)

Niezwykły kapłan - ks. Grzywocz

Ks. Krzysztof Grzywocz to niezwykły kapłan, zafascynowany smakowaniem najlepszych kęsów życia, wyjątkowych - takich, które nadają znaczenie każdej chwili. Jak ich nie przegapić? W naszej książce podaje sprawdzone sposoby na to oraz na poprawienie jakości codziennego życia poprzez dopracowanie jego detali i jakości tego, co sami przekazujemy innym. Z właściwą sobie prostotą oraz trafnością ks. Krzysztof proponuje budowanie takiego stylu życia, by nie tylko samemu czerpać z niego jak najwięcej smaku i radości, ale też karmić tym innych ludzi:

Dzielenie staje się formą smakowania tego, co dostaję od innych ludzi, i tego, czym sam mogę obdarować. Żeby to, co daję, było rzeczywiście smakowite, nie mogę zaoferować jakiegoś kiepskiego pokarmu. Staram się, żeby to, co produkuję, co mówię ludziom smakowało. (ks. Krzysztof Grzywocz)

Treść książki to także zbiór wskazówek przydatnych w porządkowaniu ważnych spraw. Dzięki niej sprawdzisz, z czego składa się Twoje życie: z rzeczy istotnych, czy ze spraw drugorzędnych?

Jak smakować życie? Nie można mieć wszystkiego!

Kto chce posmakować wszystkiego, niczego nie poczuje. Nie wypiję wszystkich kaw, nie zjem wszystkich ciast. To jest oczywiście symbol. Nie można mieć wszystkiego. Człowiek mądry musi się zgodzić na ubóstwo, żeby mógł smakować. (ks. Krzysztof Grzywocz)

Dowiesz się też, czy jesteś człowiekiem ubogim, czy może nędzarzem? Ludzka nędza to, według Biblii i ks. Krzysztofa, jedno z największych nieszczęść każdego człowieka. Ubóstwo natomiast - to klucz do doświadczenia prawdziwego smaku życia. Czym się różnią? Dlaczego wybieranie ubóstwa i upraszaczanie życia to dwa pewne kroki w stronę szczęścia?

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie