• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry planszowe

Witaj w kategorii, zawierającej gry planszowe – znajdziesz tu rozrywkę pełną edukacji i inspiracji duchowej. Nasza oferta gier planszowych skupia się na produktach, które nie tylko dostarczą świetnej zabawy, ale także pomogą w pogłębianiu wiedzy religijnej i budowaniu więzi z Bogiem. Gra „Droga do nieba” to nasz autorski pomysł, od którego wszystko się zaczęło. Poniżej znajdziesz więcej szczegółów, czym jest ta gra planszowe, dlaczego w ogóle powstała i z jakich powodów warto ją mieć.

Droga do nieba - religijna gra planszowa

To religijna gra planszowa od 5 lat, dla 5 osób. Gra jest uproszczoną wersją naszej drogi ziemskiego życia, zmierzającej ku szczęśliwości bycia w niebie. Po planszy poruszamy się pionkami, za pomocą ruchów kostki. Stając na poszczególnych polach zyskujemy pozytywne karty – po prawidłowej odpowiedzi na pytanie związane z Biblią lub tradycjami religijnymi – bądź też zdobywamy karty powodujące spowolnienie ruchu. Jakkolwiek zawile może to brzmieć, instrukcja do gry czytelnie i prosto wyjaśnia zasady i nawet pięciolatek zrozumie mechanizm rozgrywki. Jak w życiu, przechodzimy przez wszystkie sakramenty, zaczynając od chrztu, a kończąc na namaszczeniu chorych. Po drodze staramy się korzystać z mocy Eucharystii, uczestniczyć w rekolekcjach, spełniać dobre uczynki, czy też spotkać świętych. Niestety – popełniamy także grzechy lub dotykają nas ziemskie sprawy, oddalające nas od Boga. Po życiu na ziemi czeka nas pole o nazwie sąd Boży i kolejne kilkadziesiąt pół czyśćca, by w końcu trafić do nieba. Kiedy jeden gracz już tam dojdzie, może wspierać innych w ich drodze do nieba. To gra losowa z wielkimi możliwościami, stanowiąca wspaniałą zabawę dla całej rodziny.  

Rodzinna gra

Lubimy grać w gry planszowe, najlepiej całą rodziną.  Droga do nieba” to właśnie taka religijna gra planszowa dla kilkuuczestników. Podstawowa wersja gry zawiera elementy, dzięki którym może grać  pięć osób, jednak za namową graczy stworzyliśmy rozszerzenie, który pozwala na granie dodatkowo kolejnym dwóm osobom. Dzięki niemu można zagrać w siedem osób, co jest cenne dla rodzin wielodzietnych z większa ilością dzieci lub pozwala zaprosić do gry inne osoby z rodziny lub znajomych – szczególnie w czasie świąt czy uroczystości, np. kiedy nasza religijna gra planszowa została podarowana jako prezent na Komunię.

Dlaczego stworzyliśmy „Drogę do nieba”?

Stworzyliśmy wspólnie grę „Droga do nieba” z kilku powodów. Po pierwsze – lubimy gry planszowe. Po drugie – dostrzegamy potencjał gier planszowych i ich pozytywny wpływ na naukę i relacje rodzinne. Po trzecie i najważniejsze i zależy nam na chrześcijańskim rozwoju naszej rodziny i chcemy się tym dzielić. Postanowiliśmy połączyć te trzy powody i stworzyć rodzinną grę dla całej rodziny, dzięki której będzie miała ona okazję w przyjemny sposób spędzić ze sobą czas, a także dowiedzieć się czegoś lub utrwalić swoją wiedzę religijną. Nie znaleźliśmy niczego takiego na rynku, więc sami stworzyliśmy taką religijną grę planszową. Kiedy zobaczyliśmy, jak szybko dzieci uczą się dzięki niej i jak pozytywnie wpływa ona na nas – nie mogliśmy zostawić tego dla siebie.   

Gra na prezent na komunię

Nasze gra planszowa „Droga do nieba” to świetny prezent na Komunię czy bierzmowanie. W grę można grać od 5 roku życia, a dzięki niej dzieci w zabawie mogą nauczyćsię religijnych treści. Ta gra to jakby naturalna, domowa katecheza. Gra może być także świetnym pomysłem na prezent na bierzmowanie, dzięki któremu nastolatkowie sprawdzą się i odkryją, co właściwie wiedzą o swojej  wierze.