Wydawnictwo 2ryby to katolickie wydawnictwo, które specjalizuje się w publikowaniu książek o tematyce religijnej, społecznej i psychologicznej. W ich ofercie można znaleźć pozycje zarówno dla osób dorosłych, jak i dla młodzieży i dzieci.

Oto kilka ciekawych książek z Wydawnictwa 2ryby:

1. Becz i dzwoń dzwoneczkiem - ks. Piotr Pawlukiewicz

To zbiór kazań ks. Piotra Pawlukiewicza, znanego kaznodziei i rekolekcjonisty. Książka porusza ważne tematy dotyczące wiary, życia codziennego i relacji międzyludzkich. Autor znany jest z ciętego języka i specyficznego humoru, co sprawia, że jego książki są nie tylko pouczające, ale również bardzo wciągające.

2. Jak smakować życie - ks. Krzysztof Grzywocz

W tej książce ks. Krzysztof Grzywocz dzieli się swoimi refleksjami na temat życia i szczęścia. Autor przekonuje, że szczęście nie jest czymś, co przychodzi samo z siebie, ale wymaga świadomego wysiłku. Podaje też praktyczne wskazówki, jak żyć szczęśliwie i smakować każdego dnia.

3. Kawa z psychologiem - dr Maria Popkiewicz-Ciesielska

To książka dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z innymi ludźmi. Autorka, która jest psychologiem, dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy z ludźmi i udziela praktycznych porad, jak radzić sobie z różnymi problemami.

4. Otwarci na miłość - Monika Gajda, Marcin Gajda, ks. Krzysztof Grzywocz

W tej książce autorzy zastanawiają się, jak budować zdrowe i szczęśliwe relacje. Poruszają tematy miłości, małżeństwa i rodziny. Książka jest przeznaczona zarówno dla osób, które są w związkach, jak i dla tych, którzy szukają miłości.

5. Rodzice nastolatków w akcji - Monika Gajda, Marcin Gajda

To praktyczny poradnik dla rodziców nastolatków. Autorzy, którzy sami są rodzicami czwórki dzieci, dzielą się swoimi doświadczeniami i udzielają cennych wskazówek, jak radzić sobie z wyzwaniami okresu dojrzewania.

6. Rozsypane puzzle - ks. Mirosław Maliński

To książka zaskakująca i poruszająca, która bawi, wzrusza i skłania do refleksji. Zbiór krótkich, ale treściwych rozdziałów ukazuje mozaikę ludzkich doświadczeń, prowadząc do głębokich przemyśleń na temat życia, wiary i codziennych wyborów. Ilustracje Marty Makarczuk dodają książce tajemniczości i potęgują wrażenia czytelnicze.

7. Seks - poezja czy rzemiosło - ks. Piotr Pawlukiewicz

W tej książce ks. Piotr Pawlukiewicz odpowiada na pytania dotyczące seksu i płciowości. Autor pisze o tym, jak przeżywać seksualność w sposób zgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego. Książka jest przeznaczona dla osób młodych, jak i dla dorosłych.

8. Ślady ojca - ks. Krzysztof Grzywocz, ks. Mirosław Maliński

To książka o roli ojca w życiu dziecka. Autorzy podkreślają, jak ważne jest, aby ojciec był obecny w życiu dziecka i budował z nim silną relację. Książka jest przeznaczona zarówno dla ojców, jak i dla matek.

9. Temperamenty - ks. Mirosław Maliński

To książka o temperamentach. Autor opisuje cztery podstawowe typy osobowości: melancholika, choleryka, flegmatyka i sangwinika. Książka pomaga zrozumieć siebie i innych, a także budować lepsze relacje.

To tylko kilka przykładów ciekawych książek z Wydawnictwa 2ryby. Zachęcam do zapoznania się z całą ofertą wydawnictwa, aby znaleźć książki, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom.