- Kategorie
- Szukaj
-
Książki księdza Kaczkowskiego
Książki księdza Kaczkowskiego to esencja życia chrześcijańskiego i dobrej relacji z Bogiem Ojcem, zamknięta w słowach. Większość książek Kaczkowskiego powstało na podstawie rozmów z autorem. Wystarczy, że po nie sięgniesz i zaczniesz czytać, a zaczną zmieniać Ciebie i Twoje postrzeganie świata. Wobec tego, co głosił ksiądz Kaczkowski, nie da się przejść obojętnie.
3 powody, dlaczego warto czytać księdza Kaczkowskiego:
1. Praktyczne spojrzenie na wiarę i konkretne wskazówki do zastosowania w swojej codzienności.
2. Perspektywa księdza, bioetyka i intelektualisty w jednej osobie. Autor idąc za prowadzeniem Ducha Świętego rozwijał się nieustannie i zachęca do tego innych.
3. Otwarta duchowość z dystansem do siebie i umiejętność mówienia o rzeczach tak trudnych jak śmierć, cierpienie, choroba prostym językiem.
Książki ks. Kaczkowskiego – klucz do życia
Mimo, że ksiądz Kaczkowski nie żył zbyt długo – a może właśnie dlatego, że jego życie było takie krótkie – jego główne przesłanie było wezwaniem do życia w pełni. Wystarczy zerknąć na tytuły, prawie wszystkie książki księdza Kaczkowskiego mają słowo „życie” na okładce. W naszej księgarni katolickiej Droga do Nieba kupisz takie, jak „Sztuka życia bez ściemy” czy też „Zamiast czekać zacznij żyć”. Ks. Kaczkowski nawołuje w nich do życia pełnią życia, przypomina o jego kruchości i niepowtarzalności. Autor często mówił o prostych gestach miłości, o relacjach, które warto pielęgnować i o szukaniu sensu nawet w chwilach cierpienia. Jego przesłanie to zachęta, by docenić to, co mamy tu i teraz, zamiast martwić się tym, co nas czeka w przyszłości. Bóg zadba o naszą przyszłość, jeśli my zadbamy i zawalczymy o swoje dziś, jeśli znajdzie się w nim miejsce na miłość.
Kim był ksiądz Kaczkowski?
Jan Kaczkowski przez dużą wadę wzroku i lewostronny niedowład miał trudne dzieciństwo. Jednocześnie prawdopodobnie właśnie te zmagania dały mu potem siłę do niezwykle czułej i praktycznej pomocy chorym. Założył hospicjum w Pucku, w którym był dyrektorem i w którym jako wolontariuszy zatrudniał skazanych, dając im szansę i wsparcie. Jednym z nich był Patryk Galewski, którego Ksiądz Kaczkowski nazywał synkiem. Prowadził również vlog, czyli serię filmików w Internecie. W swoich nagraniach mówił o różnych sprawach – o wierze, życiu codziennym, zdrowiu i chorobach. Chciał dzielić się swoimi przemyśleniami z tymi, do których nie mógł dotrzeć osobiście. Ziemskie życie skończył w wieku 38 lat, wykończony chorobą - rakiem mózgu, glejakiem. Zawsze był blisko chorych i starał się nie tylko zapewniać im opiekę medyczną, ale przede wszystkim wsparcie duchowe i emocjonalne. Książki księdza Kaczkowskiego to dar, dzięki któremu możemy poznać jego myśli i mogą one pozostać w nas wciąż żywe.